Anti Selülit Masajı

Anti selülit masajı özel bir masaja türüne girmektedir. Vücuttaki kan dolaşımın hızlanmasına yardımcı olarak bel, basen, bacak ve kalçanın incelmesine ve şekillenmesine yardımcı olur. Vücuttaki lenf dolaşımını hızlandırarak toksinlerin dışarıya atılmasını sağlar. Uygulama genel olarak 30 dakika ila 40 dakika arasında sürmektedir.

Bu masaja türü, diğer masaja türlerindeki gibi ayaktan kalbe doğru sıvazlama işlemi ile başlanır. Bu şekilde kişi rahatlar ve vücudundaki bütün kaslar gevşer. Daha sonra selülitin nerelerde yoğun olduğu incelenir. Buna göre sıvazlama hareketleri basen ve üst bacak bölgelerine doğru yoğunlaşır. Sıvazlama hareketinin orta sertlikte yapılması gerekiyor. Bu hareket doğru bir şekilde yapıldığında kişinin kan dolaşımı hızlanır. Vücuttaki yağlar bu şekilde kırılır. Sıvazlama hareketine ek olarak da yoğurma ve vurma hareketleri de yapılmaktadır. Anti selülit masajı aslında son derece zevkli ve rahatlatıcıdır Bu hareketler genellikle bacaklarda 20 dakika karınlarda ve kollarda 10 dakika şekilde sürmektedir. Sıvazlama hareketi ile başlayan uygulama yine sıvazlama hareketi ile sona ermektedir.

Selülit Hakkında

Anti selülit masajı uygulamanın adından da anlaşılabileceği gibi selülitlerin giderilmesini sağlar. Bu tedavi selülit giderme için en doğru tedaviler arasında yerini almaktadır. Masajdan hızlı sonuç alabilirsiniz. Bunun en temel sebebi, masajın kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj, selülitlerin yok olmasını sağlar. Bu şekilde vücuttaki yağ fazlalığını da ortadan kaldırır. Masaj dokuların yenilenmesine ve oksijen almasına yardımcı olur.

Selülit masajı sayesinde kan bacaklardan göğüs kısmına doğru ilerlemektedir. Belirli bölgelerde yapılan hafif basınçlar, lenflerin yenilenmesini sağlar.

Selülit Masajı Yaptırma Hakkında

Selülit masajını aslında profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Doğru kişi tarafından yapılmayan masajlar ne yazık ki yarardan çok zarar verebilir. Masaj yapılırken ilk olarak aromatik yağları kullanabilirsiniz. Bu ellerin vücut üzerinde daha hızlı ve kolay bir şekilde ilerlemesini sağlar. Bileklerinizi ovarak yukarıya doğru ilerleyin. Bu işlemi ortalama 15 dakika yapın. Daha sonra diğer bacağınıza da 15 dakika aynı işlemi yapın. Bu şekilde evde kendinizde amatörce selülit giderme masajı yapabilirsiniz.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty