İple Yüz Germe

İple yüz germe, başarılı bir şekilde tatbik edilen estetik müdahaledir. Genel olarak yüzde kırışıklıkların giderilmesi için ortaya çıkan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra yaşlanmaya bağlı kronik etkilerin tamamına yakını da ortadan kalkmaktadır. Sadece kadınlar değil erkekler de iple yüz germe operasyonlarından faydalanabilir. Ancak bir ön muayene şart koşulmaktadır. Bu muayenenin ardından iple yüz germe seansı yerler ve konumlar belirlenerek yapılır.

İple Yüz Germe Uygulama Aşamaları

İple yüz germe aşamaları genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Herhangi bir cihaza gereksinim duyulmadan, uyuşmayı sağlayan özel kremler kullanılır. Bu kremlerin etki etme süreleri ciltten cilde farklılık gösterebilir. Ancak toplamda 10- 15 dakikalık bekleyişin ardından müdahale gerçekleşir. Bu estetik işlemler sırasında kullanılan ameliyat ipleri, bu germe işlemi için özel olarak üretilmektedir.

Ucu son derece ince olan iğneler vasıtasıyla yüze zerk edilir. Yüzde daha önce belirlenmiş yerler özel kalemlerle işaretlenmektedir. Operasyon toplamda 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Lokal anestezi uygulandığı için hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler. Uygulama sonrasında da direkt olarak eski yaşamlarına geri dönebilir.

 

İple Yüz Germe Kaç Seanstan Oluşur?

Seans sayısını belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Cildin yapısı ve son durumu en önemli parametredir. Bunun dışında yüzünde sivilce ve akne gibi oluşumlar bulunanların seans sayıları da otomatik olarak artmaktadır. Seansların sonunda çok daha diri, canlı bir cilde sahip olmak mümkündür.

İple Yüz Germe ve Olası Yan Etkileri

Bu uygulamanın kalıcı hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak hassas ciltlerde küçük kızarıklıklar ve lekeler ortaya çıkabilir. Besleyici ve nemlendirici kremler olası yan etkilerin tamamı birkaç gün içerisinde tamamen ortadan kalkar. Kızarıklıklar da kendi kendine geçecek kadar ufak miktarda meydana gelmektedir.

İple Yüz Germe Uygulamasının Faydaları

Sadece yüzde değil gerdan bölgesinde de tatbik edilir. Sarkma şikayetinde bulunan herkes gıdı bölgesi de dahil olmak üzere kendisini rahatsız eden ekstra oluşumlardan kurtulmaktadır. Bunun dışında yaşlılığa bağlı kırışıklıkların ve solmaların yol açtığı tahribat da tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Elastin kaybının önlenmesi için de iple yüz germe tavsiye edilmektedir.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty