Masaj

Güzellik salonlarında yapılan masajlar birçok seçeneğe ayrılmaktadır. Her çeşidinde hem rahatlama hem de güzelleştirici etkiler bulmak mümkündür. Bunların dışında bölgesel incelmeye hem doğrudan hem de dolaylı olarak katkı sağlayan spa çeşitleri de güzellik salonlarında mevcuttur. Periyodik olarak bu masajların olanaklarından ve faydalanmak da mümkündür. Söz konusu terapiler uzman ve sertifikalı masörler tarafından ifa edilmektedir.

İlk Masaj Seçeneği: Aromaterapi

Güzellik salonlarında en çok tercih edilen masaj türlerinin başında aromaterapi gelmektedir. Rahatlatıcı etkilerinin yanı sıra cildi yenileyen ve tazeleyen özel formülleri de bulunmaktadır. Çeşitli masaj jelleri ve kremleri ile birlikte yapılır. Tercihe bağlı olarak boyna, enseye ve sırt bölgesine yaptırılabilir.

Hizmetlerden faydalanmak isteyenler özel yağlar arasında da tercihlerde bulunabilir. Başta zencefil ve acıbadem olmak üzere onlarca çeşit yağlar kategorilerde mevcuttur. Bu yağ ve kremlerin tamamına yakını natural bileşenlere sahiptir.

Stres ve kaygı gibi psikoloji kökenli rahatsızlıkların tedavisi için de önerilmektedir. Arometerapi masajları genellikle 30 ile 45 dakika arasında değişen sürelere sahiptir. Haftalık periyotlarda yaptırılabilir.

Ayak Masajı ve Faydaları

Hem güzellik salonlarında hem de spa merkezlerinde tercih edilen bir diğer terapi ayak masajıdır. Ayakların taban ve üst kısımları tempolu ve ritmik bir şekilde ovulur. Taban kısımlarından geçen sinir uçlarına temas edilmesiyle kişilerde rahatlama ve dinginleşme ortaya çıkar.

Ayak masajının hem estetik hem de sağlık açısından sayısız faydaları bulunmaktadır. Kadınlar gibi erkekler ve çocuklara yaptırılmasında da herhangi bir sakınca bulunmuyor. Aromaterapide olduğu gibi bu masajda da çeşitli kremler ve özel hazırlanmış jeller kullanılmaktadır.

 

Selülit Masajı

Kadınların sıklıkla talep ettiği bir diğer masaj türü ise selülit masajı adı ile biliniyor. Selülit masajları bacak ve basen bölgesine yapılmaktadır. Hareketler oldukça ritmik ve tempoludur. Sıklıkla tekrarlandığında söz konusu bölgelerde ortaya çıkan selülit izlerinin giderilmesi sağlanır. Aynı zamanda yeni selülit risklerine karşı önlem olarak da yapılabilir.

 

Masajlara Ek Olarak Sunulan Hizmetler

Büyük güzellik merkezlerinde masaj öncesi ve sonrasını kapsayan çeşitli hizmetler de ifa edilmektedir. Bunların başında sauna hizmetleri geliyor. Aynı zamanda buhar odası ve jakuzi de sunulan diğer seçenekler arasında yer almaktadır.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty