Mezoterapi

Uzun zamandır ifa edilen mezoterapi cildin orta kısmında yer alan çeşitli tabakalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tıp literatüründe deri tedavisi adı ile de lanse edilmektedir. Sadece yüz bölgesine değil saç derisine de uygulanma şansı bulunmaktadır. Etkileri en kısa süre ölçeklerde kendini gösteren hem hızlı hem de güvenli bir terapidir.

Mezoterapi Çeşitleri

Mezoterapi çeşitleri hastanın cilt yapısına ve taleplerine göre şekillenmektedir. Genel olarak iki farklı türü bulunuyor. İğnesiz olanlar daha düşük kapsamlı taleplerin yerine getirilmesiyle olmaktadır. Seans sayıları da süreleri de daha kısadır. Bunun yanı sıra genellikle 30- 50 yaş arasındaki kadınlara tatbik edilir.

İğneli mezoterapiler ise daha büyük ölçekli sorunların giderilmesi için uygulanıyor. İğneli mezoterapilerin seans sayıları daha nispeten daha çoktur. Etkileri ise çok daha hızlı bir sürede deriye nüfuz etmektedir.

Mezoterapi ve Uygulanışı

Mezoterapi diğer tüm cilt tedavileri gibi uygulanmaktadır. İlk muayenenin ardından cildin hangi kısımlarına ilaç zerk edileceğine karar verilir. Bu karışımların içerisinde eser miktarda protein ve kalsiyum da bulunmaktadır.

Mineral ve aminoasit gibi bileşenler de ince uçlu kanüller vasıtasıyla derinin altına enjekte edilir. Bunun öncesinde cildin kuru ve temiz olmasına özen gösterilmelidir. Lokal anestezi yaygın olarak kullanılır. Bu sayede hastalar herhangi bir şey hissetmeden müdahale gerçekleştirilir.

Mezoterapi ve Yan Etkileri

Saptanmış herhangi bir kalıcı yan etkisi bulunmamaktadır. Direkt derinin altına enjekte edildiği için cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etkiye yol açmaz. Sıhhi ve hijyenik bir ortamda yapılması gerekmektedir.

 

Mezoterapi Yaptırmanın Sağladığı Avantajlar

Saç mezoterapisi özellikle saç sağlığına doğal yollardan kavuşmak isteyenler için öneriliyor. Saçların çok daha gür çıkmasını sağlar. Aynı zamanda seyreklik sorununa da çözüm getirir.

Cildin yenilenmesi de en kısa yoldan mezoterapi ile ifa edilmektedir. Yaşlanmaya ve kronik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan renk solmaları ve kırışıkları giderir. Zayıflama döneminde olanların diyetlerine etki eden bir terapi olmasıyla da bilinmektedir.

Cilt tabakalarında ortaya çıkan yorgunluk izlerini de yok eder. Doğal bir gerginlik sağlar ve bu sayede kırklı yaşlardan sonra ortaya çıkan sarkmaların da önüne geçilir.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty