PRP

PRP tedavisi son zamanlarda özellikle kök hücre tedavisi ile cilt yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır. Kliniğimizde yapmış olduğumuz PRP uygulaması sayesinde kişilere daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt imkanı sunmaktayız.

PRP uygulamasının ana kaynağı kök hücrelere dayanmaktadır. Kök hücreler sayesinde özellikle elastik yapısını kaybeden cilt dokusu yenilenir, kırışıklıklar giderilir ve daha sağlıklı bir cilt dokusu elde edilir. Son zamanlarda sağlık sektöründeki ilerleme ile adından söz ettiren PRP uygulaması pürüzsüz bir cilt elde etmenin en kalıcı yollarından birisidir.

Cilt hasarlarını %90 oranında onarımını sağlayan uygulamada ana amaç hasarlı olan bölgede kan akışını sağlamaktır. Böylelikle kan dolaşımı sayesinde hasarlı olan bölgeler daha hızlı şekilde iyileşme sürecine girecektir. PRP tedavisinde uygulanan ana süreçler de bu şekilde ilerlemektedir.

PRP Tedavisinin Uygulama Alanları

PRP tedavisi kök hücre tedavinin son zamanlarda en sık uygulandığı alanlar genellikle cilt dokularıdır. Genel olarak bakıldığında PRP tedavisi çok yeni bir tedavi yöntemi değildir. Geçmiş zamanlarda çoğunlukla dental yani diş tedavilerinde ve implant uygulamalarında kullanılmaktaydı.

Uygulamanın kişilerde yarar sağlaması zamanla tedavinin estetik, ortopedi ve yara tedavisinde de kullanılmasını sağladı. Bunların yanı sıra ilerleyen zamanda PRP tedavisinin kronik ağrı ve tendon hasarlarında da daha sık kullanılması beklenmektedir. Genel olarak bakıldığında PRP uygulaması cilt dokusunda onarımı zor görünen hasarları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Kırışıklık izlerinden, sivilcelere ve derin yara izlerine kadar pek çok cilt rahatsızlığı PRP tedavisi sayesinde giderilmektedir.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

PRP Uygulamasında Süreç

Prp uygulamasında süreç tamamen kişinin yaşadığı soruna göre değişmektedir. Genellikle uygulama 10 dakika kadar sürmektedir. Oldukça pratik ve acısız bir işleme dayanan PRP tedavisinde hijyen oldukça önemlidir. Doğrudan kişinin şikayetçi olduğu alana uygulama yapılarak, bu bölgede kan dolaşımının daha aktif hale gelmesi sağlanır.

Prp tedavisinde hastanın sağlıklı hücrelerinden bir serum elde edilir. Bu serum kişinin yenilenmesini istediği cilt dokusu üzerine çeşitli uygulamalarla enjekte edilir. Kişinin pıhtı hücrelerin ile elde edilen serum belirli bir yoğunluğa sahip olmalıdır. İstenilen bu yoğunluk elde edildiği sürece tedavi daha olumlu sonuç vermektedir.

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty