Rahatlama (Relaxing) Masajı

Rahatlama (relaxing) masajı kadın erkek fark etmeksizin pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.  Masaj, kişinin rahatlaması ve sağlığına kavuşması açısından oldukça önemli bir uygulamadır. Çoğu kişi masajı sadece bir masraf olarak görmektedir. Ancak doğru bir şekilde uygulanan masaj, kişinin rahatlamasını ve sağlığını kazanmasını sağlar.

Masaj Türleri Hakkında

Masaj yapılan kişi, kendini son derece rahat ve iyi hisseder. Kan dolaşımını düzenler, kişinin sindirim sistemine yardımcı olur aynı zamanda kasların gevşemesini sağlar. Rahatlama masajları adı altında pek çok masaj türü bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

İsveç Masajı: Yumuşak ve rahatlatıcı dokunuşlarla yapılan masaj türüdür. Kişinin bedenindeki ağrıların ortadan kaldırılmasını sağlar. Vücudunuzdaki kasların gevşemesini ve buna bağlı olarak hafiflemenizi sağlar. Genellikle vücuduna fazla yüklenen ve gününün büyük bir kısmını stresli geçiren kişiler, bu masaj türün tercih ederler.

Volkanik Taş Masajı: Bu masaj türü için özel taşlar kullanılmaktadır. Sıcak taş, özel su içerisinde ısıtılır ve kullanılmaya hazır bir hale getirilir. Pürüzsüz ve yassı olan taşlar, kişinin kendini rahat hissetmesini sağlar. Burada kullanılan taşlar sıcağı içerisinde hapseder ve soğuğu geç algılar. Kan dolaşımını hızlandırır ve kişinin metabolizmasını hızlandırmasını sağlar.

Aroma Terapi Masajı: Bitkisel yağlarla uygulanan bir masaj türüdür. Rahatlama (relaxing) masajı adı altında bu noktada pek çok kişinin ihtiyacını karşılamaktadır. Yağların özü kullanılarak, vücudun emilmesi sağlanır. Kişi bu masaj türünden sonra kendini çok daha rahat hissedecektir. Aynı zamanda yağları kokusu kişinin psikolojik anlamda da kendisini rahat hissetmesine yardımcı olur.

Rahatlama (relaxing) masajı yararları hakkında şunları belirtebiliriz:

  • Düzenli olarak yaptırılan rahatlama masajları, kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi kan dolaşımını hızlandırdığı için metabolizmasını da hızlandırmaktadır.
  • Kasların gevşemesini ve ödemlerin vücuttan atılmasını sağlar.
  • Stres, yorgunluk ve uykusuzluk sorunları tamamen ortadan kalkar.
  • Bayanlara yapılan masajlar sonucunda regl dönemi daha rahat ve sancısız geçer.

Belirtilen bütün bu yararlar, yukarıda da belirttiğimiz gibi masajın düzenli bir şekilde yapılması sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty